Menu Zamknij

Osteopatia co to takiego?

Osteopatia to dziedzina medycyny alternatywnej, która koncentruje się na diagnostyce, leczeniu i profilaktyce zaburzeń zdrowia poprzez manipulacje i masaże układu mięśniowo-szkieletowego. Głównym jej założeniem jest przekonanie, że ciało ma naturalne zdolności do samoleczenia, a odpowiednie techniki manualne mogą wspomagać te procesy.

Osteopatia postrzega ciało jako zintegrowaną całość, w której wszystkie części są wzajemnie powiązane i wpływają na siebie nawzajem. Osteopaci wierzą, że ciało ma naturalne zdolności do samoleczenia i regeneracji, które można wspierać poprzez odpowiednie techniki.

Osteopatia

Techniki stosowane w osteopatii

Manipulacje kręgosłupa i stawów czyli wykonuje się tu ruchy, które mają na celu poprawę ruchomości stawów.
Masaże tkanek miękkich jest to praca na mięśniach i tkankach miękkich w celu złagodzenia napięć.
Techniki energetyczne to z kolei manipulacje mające na celu przywrócenie równowagi energetycznej w ciele.

Osteopatia – Korzyści

Leczenie bólu pleców, szyi, stawów i głowy, poprawa ruchomości w stawach i męśniach. Osteopatia pomocna jest również w rehabilitacji po przebytych urazach i operacjach. To skupienie się na całym ciele, a nie tylko na objawach, co może prowadzić do ogólnej poprawy zdrowia.

Kto może korzystać z osteopatii?

Osteopatia jest przeznaczona dla osób w różnym wieku – od niemowląt po osoby starsze. Może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń, ale zawsze powinna być uzupełnieniem, a nie zastępstwem dla konwencjonalnej medycyny.

Podczas pierwszej wizyty osteopata przeprowadza szczegółowy wywiad zdrowotny i badanie fizyczne. Na tej podstawie opracowuje plan leczenia, który może obejmować serię sesji terapeutycznych.

Osteopatia to kompleksowe podejście do zdrowia, które może przynieść wiele korzyści, szczególnie w połączeniu z innymi metodami leczenia i zdrowym stylem życia.

Call Now Button