Menu Zamknij

Masaż tkanek głębokich (MTG)

Masaż tkanek głębokich jest najskuteczniejszą formą masażu terapeutycznego. Techniki w tej metodzie dobierane są do celu jaki chcemy osiągnąć. Masaż tkanek głębokich dociera do warstw mięśni, których masaż klasyczny nie obejmuje. Często właśnie w nich kryje się przyczyna bólu. Istotne jest jednak to, że pracujemy na interesującej nas tkance, zachowując zasady warstwowości.

masaż leczniczy Częstochowa
masaż tkanek głębokich Częstochowa

Nieodłącznym elementem MTG jest ocena funkcjonalna pacjenta, ocena układu mięśniowo-powięziowego oraz zastosowanie odpowiedniej terapii.

Za pomocą odpowiednio dobranych chwytów możemy likwidować stany napięcia, przykurcze mięśniowe oraz normalizować mięśniowo – powięziowe punkty spustowe.

Patrzymy na organizm jako całość, starając się odnaleźć przyczynę problemu klienta/pacjenta. Wbrew pozorom nie jest to metoda bolesna, a wręcz często przyjemna dla odbiorcy.

W trakcie masażu klient/pacjent jest angażowany w terapię wykonując proste ruchy, a pozycje bywają zmieniane tak aby jak najskuteczniej pracować z wybranymi mięśniami.