Menu Zamknij

Akupunktura

Akupunktura Częstochowa jest jedną z głównych metod Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Trudno jest przełożyć zasady działania akupunktury na język zachodni. W medycynie chińskiej mówimy o przepływie energii w meridianach – kanałach biegnących w ciele ludzkim, a dzięki nakłuwaniu odpowiednich punktów biologicznie aktywnych umożliwiamy swobodny przepływ tej energii.

akupunktura częstochowa
akupunktura częstochowa

W naszym tłumaczeniu możemy porównać ten przepływ z krążeniem krwi, co można zauważyć na badaniach termograficznych – zmiany temperatury w miejscach zaopatrywanych przez igły. Okazuje się również, że system meridianów jest podobny w przebiegu do taśm mieśniowo – powięziowych tłumaczących biomechanikę narządu ruchu.

Tutaj możemy więc połączyć te dwa światy i wykorzystać wiedzę z TCM w terapii narządu ruchu.

W swojej pracy stosuję różne metody akupunktury ale opieram się głównie na metodzie równoważenia dr Tana oraz systemie pracy master Tunga. Co ciekawe w tych koncepcjach pracujemy przeważnie dystalnie – z dala od miejsca dolegliwości dzięki czemu możemy pomagać już w stanach ostrych. Odpowiadając na często pojawiające się pytanie – używam igieł jednorazowych, najwyższej jakości, które po użyciu są utylizowane. Częstochowa

Akupunktura najczęstsze dolegliwości z którymi pracuję za pomocą akupunktury :

  • urazy narządu ruchu
  • rwa kulszowa, barkowa
  • bóle głowy – w tym migreny
  • problemy trawienne tj. wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha itp.
  • bóle okołomiesiączkowe
  • stres, bezsenność i wiele innych.
Call Now Button