Menu Zamknij

Terapia FDM

Terapia FDM ( Fascial Distortion Model)

jest nową i jednocześnie jedną z najefektywniejszych metod leczenia bólu i dolegliwości występujących w narządzie ruchu.

Twórcą tej metody terapii manualnej jest amerykański osteopata i lekarz medycyny ratunkowej dr Stephen Philip Typaldos.

Metoda ta zakłada, że większość dolegliwości bólowych, jak też zaburzeń występujących w narządzie ruchu wiąże się z co najmniej jedną z sześciu zmian patologicznych w tkance łącznej organizmu – powięzi.

Terapia FDM Częstochowa

Powięź jest obecna w każdym elemencie naszego ciała. Każda komórka naszego ciała osłonięta jest tkanką powięziową. Gdyby udało nam się pozbyć wszystkiego co otacza system powięziowy to w rezultacie końcowym otrzymalibyśmy idealne odzwierciedlenie naszego organizmu lecz bez zawartości. Powięzi zaliczamy do grupy narządów zmysłu. Posiadają one więcej włókien nerwowych niż skóra lub oczy i dlatego uszkodzenia i zaburzenia tej tkanki powodują odczucie bólu.

Zastosowanie technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta.

FDM ma zastosowanie we wszelkiego rodzaju zespołach bólowych, począwszy od bólu w obrębie kręgosłupa, stawów, głowy, zmianach zwyrodnieniowych, stanach pourazowych i przeciążeniowych.

Call Now Button