Menu Zamknij

Masaż leczniczy

opieram na technikach masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich oraz innych technikach terapii manualnej. Dobór technik zależy od konkretnych przypadków, dlatego istotne w terapii jest poznanie przyczyn dolegliwości. Masaż leczniczy zalecany jest przez lekarzy w wielu jednostkach chorobowych (patrz wskazania).

Najczęstszym przypadkiem z jakim spotykam się na codzień w pracy to bóle kręgosłupa, stawów oraz bóle mięśniowo-powięziowe spowodowane:

– siedzącym trybem pracy
– częstym i długotrwałym prowadzeniem samochodu
– zmianami zwyrodnieniowymi (kręgów, krążków międzykręgowych)
– zmianami przeciążeniowymi
– spiętymi i przykurczonymi mięśniami
– nieodpowiednimi nawykami dnia codziennego
– nieprawidłową postawą
– wysiłkiem fizycznym

Często napięcie w okolicach kręgosłupa powodują inne dolegliwości takie jak: bóle głowy, promieniujące bóle kończyn dolnych i górnych, czy też drętwienie kończyn.

Statystyki i badania naukowe dowodzą, że co drugi człowiek ma, miał lub będzie miał problemy z kręgosłupem!

Najnowsze badania mówią, że za większość problemów bólowych naszego układu ruchu odpowiadają zaburzenia na poziomie tkanki łącznej – powięzi. Jest to spowodowane tym, że to właśnie powięź ma najwięcej receptorów bólowych. Wszelkie zwłóknienia, sklejenia oraz zaburzenia przesuwalności, powodują ból, nawet w odległych miejscach ciała np. symulując podrażnienie korzeni nerwowych. Dzięki zastosowaniu masażu leczniczego, terapii manualnej i odpowiedniej profilaktyki możemy skutecznie wyeliminować przyczynę dolegliwości. W przypadku faktycznego podrażnienia korzenia nerwowego lub wystąpienia stanu zapalnego wykorzystuję techniki osteopatyczne – w tym pracę na narządach wewnętrznych, które znakomicie przyśpieszają proces leczenia.